betaartin betaartin .

betaartin

مهم ترين سوالات قبل خريد ملك از مشاواران املاك

living room 1565295170 9 - مهم ترين سوالات قبل خريد ملك از مشاواران املاك

خريد خانه كار ساده اي نيست و مراحل مختلفي دارد. يكي از مهم ترين مراحل جمع آوري اطلاعات مفيد درباره خانه است. بسياري از افراد براي خريد ملك فقط به ديد و بازديد بسنده مي كنند. اما كسب اطلاعات فقط از اين طريق حاصل نمي شود. با ديد و بازديد شما فقط يك نگاه كلي درباره ملك پيدا كرده كه براي خريد خوب است؛ اما كافي نيست. بسياري از مسائل با بازديد آشكار نمي شود و پي بردن به آنها به كنجكاوي و سوال و جواب نياز دارد. پرس و جو مي تواند با افراد مختلف مثل همسايگان، مالك، مغازه هاي محوطه مورد نظر و مشاوران املاك انجام شود. اما مفيد ترين پاسخ ها از طرف مشاوران املاك به دست مي آيد. اين مقاله به طرح سوألات لازم از مشاوران املاك اختصاص دارد. اين مطلب به شما كمك مي كند تا با مهم ترين و اصولي ترين سوألات آشنا شده و در مواجه با مشاور املاك پاسخ آنها را جويا شويد.

اين خانه تاكنون چند پيشنهاد خريد داشته است؟
يكي از نكات تاثيرگذار در قيمت خانه، تعداد مشتريان آن است. معمولاً خانه اي كه مشتريان بيشتري دارد، شرايط خوبي و به دنبال آن قيمت كاذب نيز خواهد داشت. مشاوران املاك به اين طريق سعي دارند قيمت خانه را بالا برده و بين خريداران رقابت ايجاد كنند. در اين صورت لازم است دقت بيشتري در قيمت پيشنهادي به خرج داده تا متضرر نشويد. توجه داشته باشيد كه گاهي خانه هاي اين چنيني با قيمت نهايي پيشنهاد شده همخواني ندارد و صرفا بر اساس اقبال زياد مشتريان، به اين حد رسيده است. در مقابل خانه اي كه تعداد خواهان كمتري دارد، مي تواند اطلاعات مفيدي در رابطه بالا بودن قيمت نسبت به شرايط يا امكانات پايين و مشكلات احتمالي به شما گوشزد كند.

قيمت خانه تاكنون چه تعييراتي داشته است؟
معمولا قيمت خانه اي كه براي فروش به مشاور املاك واگذار شده از ابتدا ثابت نمي ماند. تغييرات قيمت خانه به دلايل مختلف، مي تواند افزايشي يا كاهشي باشد. لازم است تغييرات قيمت را از مشاور املاك جويا شده و دليل آن را نيز بپرسيد. گاهي اين دلايل بسيار مهم هستند و مي توانند بر روي تصميم شما تاثيرگذار باشند. مثلا ممكن است املاكي بعد از گذشت مدتي از عرضه خانه، متوجه معايبي چون خرابي، ضعف زيرساخت و … شده و قيمت آن را پايين تر از قبل اعلام كند و اين حق شماست كه از تمامي مسائل مربوط به خانه مورد نظر آگاه شويد. گاهي نيز تغييرات قيمت افزايشي است و مي تواند نشانه با ارزش بودن زمين ملك باشد كه قطعا يك خبر خوب براي خريدار خواهد بود.

علت فروش خانه چيست؟
هميشه علت فروش خانه يك جابجايي ساده و يا نياز افراد به پول براي ساير مسائل نيست. گاهي خانه معايبي دارد و مالك براي فرار از مشكلات اقدام به فروش آن مي كند. از جمله اين مشكلات مي توان به ناامني محله، همسايگان نامناسب، دور بودن از مدرسه و ساير مراكز خدماتي اشاره كرد. خانه خريداري شده محل زندگي و اين حق شماست كه از تمامي اين موارد باخبر باشيد. به همين دليل كمي در رابطه با دليل فروش كنجكاوي كرده تا بعدها دچار مشكل نشويد. البته فقط نبايد به پاسخ مشاور املاك بسنده كرد و مي توانيد از ساير افراد محله نيز كسب اطلاع كنيد. در صورتي كه سوالات خود را مطرح كرديد و با سكوت و تفره رفتن مشاور املاك روبرو شديد، در انتخاب خود بازنگري كنيد.

چه مدت از آغاز زمان پيشنهاد فروش گذشته است؟
توصيه مي شود كه از مشاور املاك زمان دقيق واگذاري خانه براي فروش و مدت زمان سپري شده از آن را جويا شويد. با مطرح كردن اين سوال به اطلاعات مفيدي دست مي يابيد كه شامل ميزان استقبال خريداران از آن و پيشنهادات ارائه شده براي آن است. طولاني شدن روند فروش ملك مي تواند نشانگر يك مشكل ساختاري يا حقوقي در آن باشد. ممكن است يك خانه به دلايل مختلف در مدتي طولاني در انتظار فروش قرار گرفته باشد و اين مسئله در زمان خريد به شما منتقل نشود. بنابراين طرح اين سوال را فراموش نكنيد.

اين خانه چه مشكلاتي دارد؟
اين حق شماست كه قبل از خريد خانه با مشكلات آن آشنا شويد. بنابراين بدون هيچ تعللي از مشاور املاك اين موارد را سوال كنيد. مشكلات مي تواند مربوط به ساخت خانه، بخش هاي داخلي و حتي حقوقي باشد. گاهي مشكلات به قدري مهم و اساسي هستند كه مي توانند شما را از خريد خانه منصرف كند. حتي اگر مشكلات شما را از تصميمتان منصرف نكند، مي تواند در گرفتن تخفيف و پايين بردن قيمت به شما كمك كند. به عنوان مثال ممكن است يك ساختمان با ضعف شديد ساختاري روبرو باشد و نيازمند بازسازي با هزينه هاي بالا باشد. اما در حال حاضر ظاهرسازي هايي صورت گرفته تا در نگاه اوليه متوجه اين مشكلات نشويد. طرح سوالات در اين موارد كمك يار شما خواهد بود.

ساخت خانه مربوط به چه زماني است؟
زمان ساخت خانه نيز يكي ديگر از نكات مهم در خريد است و حق شماست كه از آن مطلع شويد. علاوه بر اين دانستن زمان بازسازي خانه نيز در تصميم گيري به شما كمك مي كند. با اين كار شما متوجه مي شويد كه از عمر بخش هاي مختلف خانه مثل ايزوگام پشت بام يا لوله كشي ساختمان چقدر زمان گذشته است. به اين ترتيب خريدار از همان ابتدا متوجه وضعيت ساختمان و هزينه هاي احتمالي بازسازي يا نوسازي مي شود. گاهي خانه سابقه ساخت بسيار طولاني دارد و بسياري از بخش هاي آن دچار آسيب شده است. در اين صورت مي توان هزينه هاي بازسازي را از قيمت خانه كم كرد و قدرت چانه زني خريدار را افزايش مي دهد. بنابراين اگر به دنبال تخفيف در معامله هستيد، طرح اين سوال را فراموش نكنيد.

هزينه هاي خانه چقدر است؟
علاوه بر كسب اطلاعات درباره نوسازي يا بازسازي خانه، لازم است درباره ساير هزينه ها نيز با مشاور املاك صحبت كنيد. مثلا ميزان شارژ ساختمان يكي از اين موارد است. يكي ديگر از اين موارد هزينه قبص هاي خدماتي است كه بهتر است از مبالغ آن مطلع شويد.

https://amlakebeta.com/2019/07/26/%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%85%d9%84%da%a9-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%a7/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۰:۱۶ توسط:betaartin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :