betaartin betaartin .

betaartin

مهم ترين سوالات قبل خريد ملك از مشاواران املاك

living room 1565295170 9 - مهم ترين سوالات قبل خريد ملك از مشاواران املاك

خريد خانه كار ساده اي نيست و مراحل مختلفي دارد. يكي از مهم ترين مراحل جمع آوري اطلاعات مفيد درباره خانه است. بسياري از افراد براي خريد ملك فقط به ديد و بازديد بسنده مي كنند. اما كسب اطلاعات فقط از اين طريق حاصل نمي شود. با ديد و بازديد شما فقط يك نگاه كلي درباره ملك پيدا كرده كه براي خريد خوب است؛ اما كافي نيست. بسياري از مسائل با بازديد آشكار نمي شود و پي بردن به آنها به كنجكاوي و سوال و جواب نياز دارد. پرس و جو مي تواند با افراد مختلف مثل همسايگان، مالك، مغازه هاي محوطه مورد نظر و مشاوران املاك انجام شود. اما مفيد ترين پاسخ ها از طرف مشاوران املاك به دست مي آيد. اين مقاله به طرح سوألات لازم از مشاوران املاك اختصاص دارد. اين مطلب به شما كمك مي كند تا با مهم ترين و اصولي ترين سوألات آشنا شده و در مواجه با مشاور املاك پاسخ آنها را جويا شويد.

اين خانه تاكنون چند پيشنهاد خريد داشته است؟
يكي از نكات تاثيرگذار در قيمت خانه، تعداد مشتريان آن است. معمولاً خانه اي كه مشتريان بيشتري دارد، شرايط خوبي و به دنبال آن قيمت كاذب نيز خواهد داشت. مشاوران املاك به اين طريق سعي دارند قيمت خانه را بالا برده و بين خريداران رقابت ايجاد كنند. در اين صورت لازم است دقت بيشتري در قيمت پيشنهادي به خرج داده تا متضرر نشويد. توجه داشته باشيد كه گاهي خانه هاي اين چنيني با قيمت نهايي پيشنهاد شده همخواني ندارد و صرفا بر اساس اقبال زياد مشتريان، به اين حد رسيده است. در مقابل خانه اي كه تعداد خواهان كمتري دارد، مي تواند اطلاعات مفيدي در رابطه بالا بودن قيمت نسبت به شرايط يا امكانات پايين و مشكلات احتمالي به شما گوشزد كند.

قيمت خانه تاكنون چه تعييراتي داشته است؟
معمولا قيمت خانه اي كه براي فروش به مشاور املاك واگذار شده از ابتدا ثابت نمي ماند. تغييرات قيمت خانه به دلايل مختلف، مي تواند افزايشي يا كاهشي باشد. لازم است تغييرات قيمت را از مشاور املاك جويا شده و دليل آن را نيز بپرسيد. گاهي اين دلايل بسيار مهم هستند و مي توانند بر روي تصميم شما تاثيرگذار باشند. مثلا ممكن است املاكي بعد از گذشت مدتي از عرضه خانه، متوجه معايبي چون خرابي، ضعف زيرساخت و … شده و قيمت آن را پايين تر از قبل اعلام كند و اين حق شماست كه از تمامي مسائل مربوط به خانه مورد نظر آگاه شويد. گاهي نيز تغييرات قيمت افزايشي است و مي تواند نشانه با ارزش بودن زمين ملك باشد كه قطعا يك خبر خوب براي خريدار خواهد بود.

علت فروش خانه چيست؟
هميشه علت فروش خانه يك جابجايي ساده و يا نياز افراد به پول براي ساير مسائل نيست. گاهي خانه معايبي دارد و مالك براي فرار از مشكلات اقدام به فروش آن مي كند. از جمله اين مشكلات مي توان به ناامني محله، همسايگان نامناسب، دور بودن از مدرسه و ساير مراكز خدماتي اشاره كرد. خانه خريداري شده محل زندگي و اين حق شماست كه از تمامي اين موارد باخبر باشيد. به همين دليل كمي در رابطه با دليل فروش كنجكاوي كرده تا بعدها دچار مشكل نشويد. البته فقط نبايد به پاسخ مشاور املاك بسنده كرد و مي توانيد از ساير افراد محله نيز كسب اطلاع كنيد. در صورتي كه سوالات خود را مطرح كرديد و با سكوت و تفره رفتن مشاور املاك روبرو شديد، در انتخاب خود بازنگري كنيد.

چه مدت از آغاز زمان پيشنهاد فروش گذشته است؟
توصيه مي شود كه از مشاور املاك زمان دقيق واگذاري خانه براي فروش و مدت زمان سپري شده از آن را جويا شويد. با مطرح كردن اين سوال به اطلاعات مفيدي دست مي يابيد كه شامل ميزان استقبال خريداران از آن و پيشنهادات ارائه شده براي آن است. طولاني شدن روند فروش ملك مي تواند نشانگر يك مشكل ساختاري يا حقوقي در آن باشد. ممكن است يك خانه به دلايل مختلف در مدتي طولاني در انتظار فروش قرار گرفته باشد و اين مسئله در زمان خريد به شما منتقل نشود. بنابراين طرح اين سوال را فراموش نكنيد.

اين خانه چه مشكلاتي دارد؟
اين حق شماست كه قبل از خريد خانه با مشكلات آن آشنا شويد. بنابراين بدون هيچ تعللي از مشاور املاك اين موارد را سوال كنيد. مشكلات مي تواند مربوط به ساخت خانه، بخش هاي داخلي و حتي حقوقي باشد. گاهي مشكلات به قدري مهم و اساسي هستند كه مي توانند شما را از خريد خانه منصرف كند. حتي اگر مشكلات شما را از تصميمتان منصرف نكند، مي تواند در گرفتن تخفيف و پايين بردن قيمت به شما كمك كند. به عنوان مثال ممكن است يك ساختمان با ضعف شديد ساختاري روبرو باشد و نيازمند بازسازي با هزينه هاي بالا باشد. اما در حال حاضر ظاهرسازي هايي صورت گرفته تا در نگاه اوليه متوجه اين مشكلات نشويد. طرح سوالات در اين موارد كمك يار شما خواهد بود.

ساخت خانه مربوط به چه زماني است؟
زمان ساخت خانه نيز يكي ديگر از نكات مهم در خريد است و حق شماست كه از آن مطلع شويد. علاوه بر اين دانستن زمان بازسازي خانه نيز در تصميم گيري به شما كمك مي كند. با اين كار شما متوجه مي شويد كه از عمر بخش هاي مختلف خانه مثل ايزوگام پشت بام يا لوله كشي ساختمان چقدر زمان گذشته است. به اين ترتيب خريدار از همان ابتدا متوجه وضعيت ساختمان و هزينه هاي احتمالي بازسازي يا نوسازي مي شود. گاهي خانه سابقه ساخت بسيار طولاني دارد و بسياري از بخش هاي آن دچار آسيب شده است. در اين صورت مي توان هزينه هاي بازسازي را از قيمت خانه كم كرد و قدرت چانه زني خريدار را افزايش مي دهد. بنابراين اگر به دنبال تخفيف در معامله هستيد، طرح اين سوال را فراموش نكنيد.

هزينه هاي خانه چقدر است؟
علاوه بر كسب اطلاعات درباره نوسازي يا بازسازي خانه، لازم است درباره ساير هزينه ها نيز با مشاور املاك صحبت كنيد. مثلا ميزان شارژ ساختمان يكي از اين موارد است. يكي ديگر از اين موارد هزينه قبص هاي خدماتي است كه بهتر است از مبالغ آن مطلع شويد.

https://amlakebeta.com/2019/07/26/%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%85%d9%84%da%a9-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%a7/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۰:۱۶ توسط:betaartin موضوع:

فنگ شويي و خانه اي سرشار از انرژي

فنگ شويي و خانه اي سرشار از انرژي

living room 1565295170 4 1 - فنگ شويي و خانه اي سرشار از انرژي

اگر تمايل داريد خانه اي سرشار از انرژي نشأت گرفته از طبيعت داشته باشيد، خواندن اين مقاله را از دست ندهيد.
فنگ شويي يك فلسفه و فن به جا مانده از چين باستان است. اين واژه به معناي باد و آب است و به دنبال بهترين و مناسب¬ترين دكوراسيون و چيدمان مي باشد. مناسب سازي دكوراسيون فقط محدود به مناطق مسكوني نيست و مي تواند ساختمان هاي تجاري و حتي باغ ها را نيز شامل شود. فنگ شويي در واقع فن اصولي و استاندارد چيدمان وسايل در جاي مناسب آنهاست؛ به شكلي كه با هم هماهنگ باشند و حس خوبي به افراد منتقل كنند. البته اين فن فقط مختص چين نيست و در فرهنگ كهن ما نيز ريشه دارد. سنت خانه تكاني عيد يكي از كارهاي ساده اي است كه از همين فن نشأت گرفته است. افراد در اين سنت سعي دارند با ايجاد تغيير در محيط اطراف، روحيه خود را بهبود دهند.

انرژي محيط در فنگ شويي
آنچه در فنگ شويي بسيار مهم است، انرژي محيط مي باشد كه در زبان چيني Qi يا chi نام دارد. اصولا فنگ شويي با هدف افزايش انرژي مثبت در محيط صورت مي گيرد. در صورتي كه چيدمان وسايل به درستي صورت گيرد، انرژي به درستي و آزادانه بين محيط حركت مي كند. در اين صورت به آن انرژي حياتي يا مثبت (Sheng chi) گفته مي شود. انرژي مثبت در محيط زندگي، به طور حتم در سلامتي، شادابي و موفقيت افراد تأثيرگذار است. اما اگر شرايط براي حركت آزادانه انرژي فراهم نباشد، به آن انرژي منفي يا مخرب (Sha Chi) مي گويند. وجود هرگونه آشفتگي، انباشتگي, شلوغي و لبه هاي تند و تيز در محيط، مي تواند زمينه را براي حضور انرژي منفي فراهم كند.

ارتباط فنگ شويي با عناصر پنج گانه
عناصر پنج گانه آب، آتش، خاك، باد و فلزات در فنگ شويي اهميت فوق العاده اي دارند. اين موارد در كشور ما با عنوان عناصر اربعه شناخته مي شوند و معتقديم كه زمينه ساز ساخت جهان هستند. اما در چين اين عناصر با عنوان عناصر پنج گانه Wu xing يا Wu shing مي شناسند. البته داستان عناصر ياد شده در چين با ما كمي متفاوت است و آنها معتقدند كه عناصر پنج گانه نشانه تغيير و تحول هستند. به عبارتي اين عناصر تغيير كرده و به عنصر ديگري تبديل مي شوند. اين عناصر در چين به اندازه اي اهميت دارند كه عدد پنج را به عنوان عدد بخت و شانس قلمداد مي كنند. بر اساس ترتيب و روند تبديل عناصر پنجگانه، شاهد انواع مختلفي از چرخه ها در فنگ شويي هستيم كه عبارتند از:

 چرخه سازنده: در اين چرخه، عناصر نشانه تغيير هستند و هر عنصر، عنصر بعدي خود را خلق مي كند. شكل اين چرخه پنج ضلعي است و جهت فلش ها به نحوي است كه موجب آفرينش مي شود. به عبارتي آب زمينه ساز تشكيل چوب و آتش است. آتش زمينه ساز تشكيل خاكستر و خاك است. خاك زمينه ساز تشكيل فلزات است و چرخه به همين شكل ادامه مي يابد.
 چرخه مخرب: اين چرخه به شكل ستاره است و در واقع عناصر به شكل اصولي و صحيح به كار گرفته نمي شوند. به عبارتي ترتيب به كارگيري عناصر به ترتيب چرخه سازنده نبوده و يكي در ميان انتخاب مي شوند. همانطور كه از نام اين چرخه برمي آيد، محصول اين فرآيند، توليد انرژي منفي يا مخرب است كه مي تواند مشكلاتي را ايجاد كند. به عنوان مثال آب موجب خاموشي آتش شده و آتش مي تواند فلزات را ذوب كند.
 چرخه تحليل برنده: اين چرخه شباهت كمي با چرخه سازنده دارد و آن شكل پنج ضلعي آن است. تنها تفاوت اين چرخه با نوع سازنده، برعكس بودن جهت تبديل عناصر است. لازم به ذكر است كه در اين چرخه هيچ گونه انرژي منفي توليد نمي شود؛ بلكه به جاي آفرينش عناصر ضعيف شدن آنها صورت مي گيرد. اين چرخه در مواقعي كه يك عنصر بيش از حد معمول در محيط باشد و با هدف تعديل سازي، مورد استفاده قرار مي گيرد.

اهميت هشت جهت جغرافيايي در فنگ شويي
جهت هاي جغرافيايي اصلي و فرعي از زمان هاي دور در فنگ شويي كاربرد داشته و اين روند تاكنون حفظ شده است. در واقع بين جهت هاي جغرافيايي (شمال، جنوب، شرق، غرب، شمال شرق، شمال غرب، جنوب شرق، جنوب غرب) و عناصر پنجگانه ارتباط وجود دارد و از هم تأثير مي گيرند. در رابطه با نحوه اختصاص عناصر به اين جهت ها، شرايط جوي و محيطي به طور كامل بررسي شده و دكوراسيون ساختمان بر همين مبنا چيده مي شود. معمولاً آب در جهت شمال، چوب در جهت شرق و جنوب شرق و خاك در جهت مركز و شمال غرب و شمال شرق قرار مي گيرد.

مربع لوشو چيست؟
قديمي ترين روش فنگ شويي در چين باستان، مربع لوشو (Lo Shu Square) نام دارد كه اصطلاحا مربع جادويي (Magic Square) نيز ناميده مي شود. اين مربع ۳×۳ بوده و ۹ خانه دارد. به هر خانه يك عدد اختصاص دارد كه مجموع اعداد هر طرف برابر ۱۵ است. هر خانه از اين مربع به يك حوزه اختصاص دارد و فقط كافيست محدوده مورد نظر خود را بر همين اساس بچينيد. رايج ترين دستورالعمل براي مربع لوشو عبارتست از:

 1. بخش شغلي و كاري
 2. بخش ارتباطات (عاطفه، ازدواج، شراكت و ….)
 3. ارتباطات خانوادگي اجدادي
 4. سعادت و خوشبختي
 5. سلامت جسمي
 6. خداوند
 7. باروري و كودكان، اوقات فراغت و علايق
 8. علم، دانش و تحصيلات
 9. احترام، نام نيك و شهرت

رنگ ها در فنگ شويي
يكي از موضوعات بسيار مهم در فنگ شويي، نحوه انتخاب و كاربرد صحيح رنگهاست. رنگ از عوامل اثرگذار بر روحيه افراد و عملكرد مغزي آنهاست. به عنوان مثال:

 رنگ قرمز نماد خوش شانسي است.
 رنگ بنفش و زرد، روحيه بخش است.
 رنگ سبز، حس رشد و تازگي را زنده مي كند.
 رنگ هاي روشن، انرژي زا هستند.
 رنگ هاي تيره، آرام بخش هستند.
 رنگ نارنجي و قهوه اي، نشان سلامتي و دانش است.

آئينه ها در فنگ شويي
آيينه ها در فنگ شويي كاربردهاي زيادي دارند و مي توانند انرژي محيط را جذب كند. علاوه بر اين آئينه مي تواند انرژي را حركت داده و جهت آن را تغيير دهد. كاربرد آئينه در تغيير دكوراسيون بسيار زياد است و با آن مي توان يك فضا را بزرگ و حتي پنهان كرد. نكته مهمي كه در اين رابطه وجود دارد اين است كه ترجيحا از آئينه دايره اي، پنج ضلعي و كامل استفاده شود.

نقاشي ديواري در فنگ شويي
اگر به دنبال انرژي بيشتر در محيط خود هستيد، نقاشي ديواري را از قلم نيندازيد. بنابر هدفي كه دنبال مي كنيد، مي توانيد طرح هاي مختلفي را انتخاب كنيد. به عنوان مثال نقاشي دختران زيباروي و آهو، سلامتي و طول عمر شما را به ارمغان مي آورد. نقاشي درختان بامبو و كاج نيز چنين خواصي دارند و مي توانيد از آنها بهره ببريد.

فنگ شويي در ايران
در رابطه با توسعه فنگ شويي در ايران بايد گفت كه كارهاي خوبي صورت گرفته است. كتاب هاي زيادي در اين زمينه ترجمه شده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. به اين موارد مي توان كلاس هاي آموزشي را هم اضافه كرد. جالب است بدانيد كه فيلم سينمايي نارنجي پوش، با الهام از همين مكتب ساخته شده است. داريوش مهرجويي اين فيلم را در سال ۱۳۹۰ كارگرداني و توليد كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۱۳ توسط:betaartin موضوع:

قوانين مهم در پيش فروش آپارتمان

قوانين مهم در پيش فروش آپارتمان

living room 1565295170 7 - قوانين مهم در پيش فروش آپارتمان

اين مقاله به بررسي قوانين و مقررات پيش فروش آپارتمان اختصاص داده شده است. زمينه اغلب كلاهبرداري هاي صورت گرفته در اين زمينه عدم آگاهي و دانش خريداران از قراردادهاي پيش فروش آپارتمان و قوانين مربوط به آنهاست. بنابراين به شما توصيه مي كنيم كه خواندن اين مطلب را از دست ندهيد.

پيش فروش آپارتمان

معاملات بازار مسكن به اشكال مختلف خريد، فروش، رهن و اجاره انجام مي شود. علاوه بر موارد ذكر شده، نوع ديگري از معاملات ملكي با عنوان پيش فروش آپارتمان شناخته مي شوند. در اين نوع قرارداد، واحدهاي آپارتماني قبل از تكميل و با هزينه اي كمتر در اختيار خريدار قرار مي گيرد. مزاياي اين روش خريد ملك، هزينه كمتر آن نسبت به ساير موارد است. در واقع شما با صرف هزينه اي به مراتب پايين تر از واحد ساخته شده، صاحب آپارتمان مي شود. اما اين روش خريد ريسك و خطرات زيادي دارد و ممكن است واحد پيش خريد شده توسط شما به چندين نفر فروخته شده باشد. تعداد زياد پرونده هايي از اين قبيل در مراجع قضايي به خوبي گوياي مسئله است.

قوانين پيش فروش آپارتمان

 • تعيين تكليف مالكيت زمين بايد از همان ابتدا انجام و طي قرارداد اوليه از مالك به خريدار منتقل شود.
 • هر واحد پيش فروش شده بايد يك پروانه ساخت شهرداري و شناسنامه فني داشته باشد.
 • هر گونه قرارداد بين فروشنده و خريدار در زمينه پيش فروش آپارتمان بايد در دفتر اسناد رسمي انجام شود و معاملات صورت گرفته در دفتر املاك وجاهت قانوني ندارد.
 • تمامي ويژگي هاي واحد پيش فروش شده بايد با موارد مذكور در پروانه ساخت تطبيق داده شود. مساحت، موقعيت مكاني، تعداد طبقات، تعداد واحدها، مصالح مورد استفاده، سيستم هاي بكار رفته، تعداد اتاق ها و ساير ويژگي ها از جمله اين موارد هستند.
 • در زمان تنظيم قرارداد، خريدار بايد ده درصد از مبلغ كل واحد مورد نظر را پرداخت كند. ساير هزينه ها بر اساس توافق طرفين، به صورت اقساطي زمان بندي مي شود. توجه داشته باشيد كه تعداد اقساط و زمان واريز وجه به دقت در قرارداد ذكر شود. دستورالعمل ذكر شده از اين نظر اهميت پيدا مي كند كه در صورت تاخير در پرداخت اقساط، فروشنده مي تواند به دفتر اسناد مراجعه و موضوع را پيگيري كند. در صورت بي توجهي خريدار به هشدار و مهلت قانوني دفتر اسناد رسمي، فروشنده از لحاظ قانوني مي تواند قرارداد را فسخ كند. البته قصور در پرداخت اقساط اگر به دليل كوتاهي و تاخير فروشنده در ساخت و تكميل واحدها باشد، مانعي ندارد.
 • خريدار در زمان توافق مي تواند براي تاخير فروشنده در تكميل و اتمام واحدها، بندهايي را اضافه و درخواست طلب خسارت داشته باشد.
 • پس از اتمام ساخت و واريز تمامي اقساط، طرفين به دفتر اسناد رسمي مراجعه و قرارداد پيش فروش اوليه را به مسولان مربوطه ارائه مي دهند. اين اقدام براي تفكيك سند واحدها، تنظيم و انتقال آن به مالك جديد صورت مي گيرد. به اين ترتيب سند و قرارداد جديد ملك جايگزين قرارداد قبلي خواهد شد.

https://amlakebeta.com/2019/08/09/%d9%82%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a2%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۵:۰۵ توسط:betaartin موضوع: